Reklama
  • Piątek, 15 stycznia 2016 (08:00)

    Wziął prezent siostry i nie widzi problemu

Któregoś dnia tuż przed wigilią wróciłam z pracy wcześniej, by przygotować z córką kilka świątecznych dań. W domu zastałam Anię szlochającą w poduszkę.

– Córeczko, coś się stało? – wystraszyłam się. – Nie mogę znaleźć szala od Michała. To miał być prezent na gwiazdkę od niego. Prosił, abym położyła go pod choinkę – przez łzy opowiadała Ania.

– Uspokój się, przecież nie mógł się rozpłynąć. Może zapomniałaś, gdzie go położyłaś – próbowałam ją uspokoić. Pobieżnie przejrzałam szafę córki i żadnej torebki upominkowej nie zobaczyłam. Usłyszałam przekręcanie klucza w zamku i za chwilę w drzwiach pokoju córki stanął 15-letni Maciek, jej o rok młodszy brat.

Reklama

– Maciek, może ty widziałeś prezent Ani od jej chłopaka. Był w czerwonej torebce z Mikołajem – zapytałam, bo córka znowu zaniosła się płaczem. – A, o to chodzi – podrapał się po głowie.

– Anka, nie histeryzuj! Wiesz, pilnie potrzebowałem jakiegoś prezentu dla Kasi. Od kilku dni ciągle mówiła o upominku pod choinkę, a ja nie mam kasy, więc wziąłem od ciebie taki szalik czy chustkę, dokładnie nie oglądałem.

– Jak mogłeś, ty draniu! W tej chwili idź do niej i przynieś moją własność – zerwała się z łóżka. – Nie wygłupiaj się, Anka. Nie zamierzam jej niczego odbierać. Wiesz przecież, jak bardzo mi na niej zależy. Wykaż trochę zrozumienia, siostra. Zresztą Michał ma forsę i kupi ci następny prezent – Maciek nadal nie widział niż niestosownego w tym, co zrobił.

– Nie ma mowy! Jak mogłeś grzebać w mojej szafie? Ukradłeś go! – krzyczała Ania, zalewając się łzami. Maciek stał niewzruszony. Tym mnie rozsierdził. – Masz iść do sklepu i znaleźć identyczny szal – postanowiłam. – Ania ma znaleźć prezent pod choinką, zrozumiałeś?

– Niczego nie będę odkupywał. Nie mam zresztą kasy, jak już mówiłem. Robicie z igły widły – zdenerwował się Maciek i zamknął w swoim pokoju. Wina syna jest ewidentna. Dlaczego on tego nie widzi? Jak mu wytłumaczyć, że postąpił bardzo źle, że to w ogóle nie powinno się zdarzyć?

Zastanawiam się, jak mógł wpaść na taki pomysł, by ukraść coś swojej siostrze? Osobie, na którą zawsze mógł liczyć, która mu pomagała. Nie zdziwię się, jeśli teraz to się zmieni. I tego właśnie chciałabym uniknąć. Co powinnam zrobić?

Opinie internautek

@ To pewnie nie był pierwszy raz, kiedy podprowadził coś siostrze, tylko że ona tego nie zauważyła. Współczuję mieć takiego brata i syna – okazał się złodziejem. Zmuś go, by odkupił prezent siostrze. Jeśli tego nie zrobi, nikt nie będzie traktował go poważnie. Złodziejem każdy się brzydzi. ~Kasia

@On chyba nie zdążył pomyśleć. Po prostu potrzebował i szybko znalazł wyjście z kłopotliwej sytuacji. Nie zastanowił się nad konsekwencjami. Porozmawiaj z nim poważnie i nakłoń do przeproszenia siostry. Bez tego nie będzie między nimi zgody. ~Fredzia

@ Odkup Ani szal, trudno. A z synem musisz postępować dużo, dużo ostrzej. Wiem z doświadczenia, że z takich niefrasobliwych chłoptasiów wyrastają egoistyczni, pozbawienie skrupułów faceci. Na stare lata będzie z torebki matki kasę podbierał. ~kika

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:Nie | prezent | prezent` | Siostry | Siostry 2015 | sia\

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.